A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Великобудищанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Диканської селищної ради Полтавської області

Шкільне лісництво. Загальні положення.

Дата: 06.02.2023 09:26
Кількість переглядів: 114

ШКІЛЬНЕ ЛІСНИЦТВО

     І. Загальні положення

 

    1. Шкільне лісництво – це структурний підрозділ Великобудищанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Диканської районної ради, яке забезпечує потребу школярів в здобутті знань, умінь і навичок у галузі лісництва, сприяє вихованню свідомого ставлення до праці, до охорони природи, використання та відтворення лісових ресурсів та вибору майбутньої професії.
    2. Шкільне лісництво створено на базі Великобудищанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Диканської районної ради відповідно до статей 4615 і 18 Закону України "Про позашкільну освіту" та підпункту 11 пункту 4 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року N 630, з метою сприяння професійному самовизначенню молоді, здійсненню нею природоохоронної та дослідної діяльності та згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 30 січня 2015 року N 66 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 березня 2015 р. за N 339/26784 «Положення про учнівські Лісництва»
    3. Шкільне лісництво керується в своїй роботі основними положеннями Закону України «Про освіту», Лісового Кодексу України, Державною програмою «Ліси України», «Положенням  про учнівські Лісництва» та Положенням про шкільне лісництво.

 

ІІ. Організація і зміст роботи

  1. Шкільне лісництво створено за спільним рішенням засновників: ДП «Диканське досвідне лісомисливське господарство» та дирекцією Великобудищанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Диканської районної ради.
  2. Шкільне лісництво організовується  в екологічно чистих зонах лісів України.
  3. Для участі у діяльності шкільного лісництва залучаються учні школи.
  4. Членами шкільного лісництва можуть бути учні, вчителі, спеціалісти лісомисливського господарства тощо. Шкільне лісництво організовує свою роботу протягом року в позаурочний час.
  5. Основною діяльністю шкільного лісництва є організація навчально-виховного процесу, експериментальної та дослідницької роботи учнів, оволодіння учнівською молоддю теорією та практикою ведення лісового господарства; сприяння професійному самовизначенню і залучення молоді до ефективного використання та відтворення лісових ресурсів; екологічне виховання дітей та молоді; розвиток учнівського самоврядування. Відповідно до цього складається та затверджується план роботи на навчальний рік.
  6. Виховна робота, експериментальна й дослідницька робота, організація змістовного дозвілля учнів шкільного лісництва здійснюється школою та лісомисливським господарством, які є засновниками і планують відповідні заходи як на навчальний рік, так і на канікулярний період.
  7. Навчання учнів здійснюється за програмами і навчальними планами, в яких передбачено теоретичні теми, практичні завдання та дослідницька робота.
  8. Основним завданнями навчально-виховного процесу в шкільного лісництва є:
  • розвиток знань, навичок учнів з лісництва, біології, екології тощо;
  • оволодіння теорією і практикою ведення лісового господарства.
  • формування бережливого ставлення до природи, екологічного світогляду.
  1. Шкільне лісництво працює на спеціально закріпленій території, відповідно до договору між засновниками. Площа шкільного лісництва поділяється на лісогосподарські ділянки (обходи).
  2. При проведенні виробничої практики режим праці і відпочинку має відповідати санітарно-гігієнічним вимогам, віковим особливостям учнів. Тривалість робочого дня не повинна перевищувати 4-х годин.
  3. Члени учнівського лісництва з урахуванням вікових особливостей можуть залучатися до виконання таких видів роботи:
  • посадка і посів лісу, догляд за лісонасіннєвими плантаціями, вирощування посадкового матеріалу, озеленення населених пунктів та інше;
  • заліснення ярів та балок, створення полезахисних лісосмуг та захисних лісових насаджень по берегах річок і водойм, виявлення і охорона рідкісних рослин, пам'яток природи;
  • постановка дослідів за завданнями господарства, наукових установ; заготівля лікарської сировини, грибів, збирання насіння деревних і чагарникових порід;
  •  підгодівля диких корисних тварин, охорона і приваблення птахів, розселення і охорона мурашників тощо.
  1. Виховна робота і організація змістовного дозвілля в учнівському лісництві здійснюється навчально-виховним закладом та виробничим підрозділом, які є засновниками і планують відповідні заходи як на навчальний рік, так і на канікулярний період

ІІІ. Управління в шкільному лісництві

1. Управління  шкільним лісництвом здійснюється організаціями-засновниками.

2.Загальне керівництво діяльністю шкільного лісництва здійснюється директором Великобудищанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Диканської районної ради спільно з ДП «Диканське досвідне лісомисливське господарство».

3.Директор Великобудищанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Диканської районної ради та керівник ДП «Диканське досвідне лісомисливське господарство» однаковою мірою відповідають за стан роботи в шкільному лісництві; дотримання учнями правил техніки безпеки, забезпечення необхідних умов праці, побуту та відпочинку.

4.План роботи шкільного лісництва затверджується адміністраціями школи та ДП «Диканське досвідне лісомисливське господарство».

5.Керівництво господарства виділяє спеціаліста, відповідального за роботу учнівського лісництва, навчально-дослідницьку та інші види діяльності.

6. Директор навчально-виховного закладу призначає педагога, відповідального за роботу учнівського лісництва, в разі потреби виділяє додатково учителів для проведення виховної і оздоровчої роботи з членами учнівського лісництва.

7.Вищим органом самоврядування в шкільному лісництві є загальні збори його членів, які скликаються не менше двох разів на рік.

8.У період між загальними зборами діє Учнівська рада шкільного лісництва, до якої входять представники організацій-засновників (лісничий, помічник, директор, педагог-організатор, вчителі, спеціалісти лісового господарства).

9. Загальні збори  шкільного лісництва:

обирають з своїх членів раду лісництва;

обговорюють план роботи і визначають шляхи його виконання;

підбивають підсумки роботи за рік.

 10.Учнівська  Рада шкільного лісництва:

керує всією діяльністю шкільного лісництва;

  • бере участь у складанні плану роботи;
  • підбиває підсумки роботи обходів і лісництва в цілому;
  • планує змістовне дозвілля в лісництві під час літніх канікул;
  • обговорює роботу шкільного лісництва та поведінку окремих його членів

(якщо це необхідно).

  • звітує про свою роботу перед загальними зборами членів шкільного

лісництва

11.Лісничий і його помічник відповідають за виконання плану роботи в

лісництві, звітують про роботу перед загальними зборами лісництва.

 

ІV. Охорона праці учнів

1.  Згідно з Правилами охорони праці в лісовій, деревообробній промисловості і в лісовому господарстві, та Правилами внутрішнього розпорядку, що діють у загальноосвітніх школах та позашкільних навчально-виховних закладах, з членами учнівського лісництва проводяться відповідні заняття, їх обов'язково організовує спеціаліст лісового господарства, відповідальний за роботу лісництва.

2.  Члени учнівського лісництва допускаються до роботи після проведення з ними інструктажу та перевірки знань з охорони праці.

3. Члени учнівського лісництва працюють лише у денний час. Учні не допускаються до роботи з отрутохімікатами.

    1. Вчителі, спеціалісти лісового господарства, які залучені до керівництва роботою учнівського лісництва, здійснюють контроль за дотриманням трудового законодавства, правил, норм, інструкцій з техніки безпеки, виробничої санітарії і пожежної безпеки.

 

V. Обов’язки керівництва ДП «Диканське досвідне лісомисливське господарство»

по організації роботи шкільного лісництва.

 

1. Дирекція ДП «Диканське досвідне лісомисливське господарство» створює умови для виконання юними лісоводами всього комплексу навчально-виховних  завдань. З цією метою вона закріплює за учнівським лісництвом лісову площу121 га (квартали 32 і 38); забезпечує закріплену за учнівським лісництвом ділянку та інші відповідні об'єкти необхідними матеріалами, інвентарем; заохочує учнів учнівського лісництва.

2. Кращим учням, які виявили особливі здібності в галузі лісівництва, видається характеристика-рекомендація для вступу у лісові навчальні заклади, яка затверджується керівництвом навчально-виховного закладу та керівництвом господарства.

 

У Г О Д А

П Р О    С П І В П Р А Ц Ю

  Великобудищанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Диканської районної ради та Державного підприємства 

«Диканське досвідне лісомисливське господарство»

                                                                                          «___»_______ 20__р.

 

Великобудищанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Диканської районної ради, далі іменована «Школа», в особі директора  Олександра Івановича Калашніка, який діє на підставі Законів України «Про освіту», Статуту Великобудищанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, з однієї сторони, та  Державне підприємство  «Диканське досвідне лісомисливське господарство», далі «Господарство» в особі директора Вадима Петровича Нетудихати, який діє на підставі Статуту у відповідності до Лісового Кодексу України, Державної програми «Ліси України», «Положення про учнівські Лісництва», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України N 66 від 30 січня 2015 року і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 березня 2015 р. за N 339/26784, уклали цей договір про таке:

 

Предмет угоди

Угода є основним документом, який забезпечує узгоджену діяльність між Школою  та Господарством у процесі співпраці  з виконання заходів, спрямованих на узгодження діяльності щодо розвитку, навчання та виховання обдарованих дітей 6-11-х  класів, організації з ними освітнього процесу, забезпечення  потреби школярів в здобутті знань, умінь і навичок у галузі лісництва, сприяння  вихованню свідомого ставлення до праці, до охорони природи, використання та відтворення лісових ресурсів та вибору майбутньої професії.

 

  1. Права та обов’язки сторін

 

Господарство зобов’язане: забезпечувати виконання в повному обсязі заходів, передбачених предметом договору. Для цього воно:

2.1. Забезпечує поінформованість членів педагогічного колективу закладу про предмет даної Угоди та її зміст.

2.2. Визначає кваліфіковане керівництво лісогосподарською працею, для цього закріплює  за учнівським лісництвом інженера лісових культур.

2.3. Закріплює за учнівським лісництвом лісову площу 121 га; забезпечує закріплену за учнівським лісництвом ділянку необхідними матеріалами, інвентарем.

 2.4. Бере участь в аналізі виконання обов’язків Школи та Господарства, передбачених даною угодою.

 2.5. Пропагує результати діяльності сторін у рамках  даної угоди.

Господарство має право: залучати сторонні організації для здійснення заходів згідно предмету Угоди за погодженням із Школою.

Школа  зобов’язана: сприяти створенню необхідних умов для виконання заходів згідно предмету угоди. Для цього вона:

2.6. Забезпечує поінформованість членів учнівського колективу закладу про предмет даної Угоди та її зміст.

2.7. Надсилає план роботи шкільного лісництва Господарству.

2.8. Визначає представників із загального числа учнів для роботи у шкільному лісництві.

2.9. Призначає керівника шкільного лісництва.

2.10. Надає Господарству необхідну інформацію для аналізу результативності діяльності сторін у рамках цієї угоди. 

Школа  має право: здійснювати аналіз виконання різних видів діяльності в межах цієї угоди.

  1. Відповідальність сторін

 

    1. Сторони несуть відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на них зобов’язань згідно чинного законодавства.
    2. Жодна із сторін не несе відповідальності за повне або часткове невиконання будь-яких із своїх зобов’язань, якщо невиконання є наслідком дії форс-мажорних обставин (стихійного лиха, військових дій, інших обставин, які знаходяться поза контролем сторін).
    3. Школа не несе відповідальності за зобов’язання Господарства і навпаки.
    4. Взаємовідносини сторін, які не врегульовані цією угодою, регламентуються діючим законодавством України.

 

4. Інші умови

 

4.1. Відповідальним від Школи  при вирішенні питань, що виникають в процесі виконання угоди є директор школи, відповідальним від Господарства  директор господарства.

4.2. Вирішення суперечок, які будуть виникати при тлумаченні та виконанні положень цієї угоди, вирішуються шляхом переговорів між Сторонами.

4.3. До цієї угоди можуть вноситися зміни та доповнення, які дійсні лише в тому випадку, якщо вони письмово оформлені та підписані уповноваженими представниками сторін.

5. Строк дії угоди

 

5.1. Ця угода набуває чинності після підписання її сторонами та діє до моменту її розірвання однією зі сторін з попередженням   іншої сторони угоди за один місяць.

Угоду складено у двох примірниках, по одному для кожної зі сторін.

 

                          6. Юридичні адреси та розрахункові рахунки сторін

 

Школа:

Великобудищанська загальноосвітня школа

І-ІІІ ступенів Диканської районної ради

38521 с. Великі  Будища

Диканського району Полтавської області

e-mail: budischa@ukr.net

        

     МП                    Підпис            О.І. Калашнік

                       Господарство

Державне підприємство  «Диканське досвідне лісомисливське господарство»

38542 с. Михайлівка

Диканського району Полтавської області

Тел. 0515397146

 

   МП        Підпис            В.П. Нетудихата           

 

 

План роботи шкільного лісництва на 2020-2021 н.р.

№ з/п

Зміст роботи

Дата

Відповідальні

І.

Теоретична підготовка

Проведення засідань шкільного лісництва за темами:

  1. Культура поведінки в природі.

 

 

Вересень 2020 р.

 

 

Біляєва Т.Г.

  1. Техніка безпеки в лісі.

Жовтень 2020 р.

Біляєва Т.Г.

  1. Біоценоз лісу, його охорона.

Листопад 2020 р.

Біляєва Т.Г.

  1. Вивчення видового складу

фауни та  флори і фауни лісу.

Грудень 2020 р.

Біляєва Т.Г.

  1. Лісові ґрунти та їх значення.

Січень 2021 р.

Біляєва Т.Г.

  1. Способи захисту лісу від

пожеж, ерозії, шкідників і хвороб.

Лютий 2021 р.

Біляєва Т.Г.

7.  Екологічне, оздоровче, та естетичне значення лісу.

Березень 2021 р.

Біляєва Т.Г.

8.      Економічне значення лісу.

Квітень 2021 р.

Біляєва Т.Г.

ІІ.

Практична діяльність

1. Тематичні екскурсії до лісу:

с. Кардашівка (мішаний ліс)

Парасоцький ліс (діброва)

 

Жовтень 2020 р.

Травень 2021 р.

 

 

Біляєва Т.Г.

2. Спостереження за лісовими насадженнями дуба

Жовтень 2020 р.

Біляєва Т.Г.

3. Озеленення населених пунктів.

Жовтень-листопад 2020 р.

Біляєва Т.Г.

4. Виготовлення та розвішування годівничок для птахів.

Січень 2021 р.

Біляєва Т.Г.

5. Заготівля рослинної сировини.

Червень-липень 2021 р.

Біляєва Т.Г.

  1. Походи екологічними стежками (села Великі Будища, Писарівщанського парку).

Травень 2021 р.

Біляєва Т.Г.

  1. Еколого-натуралістична практика у науково-просвітницькому центрі регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський» (Кобеляцький район).

 

 

 

Червень-липень 2021 р.

Біляєва Т.Г.

ІІІ.

Дослідницька діяльність

1. Організація тематичних групових та індивідуальних досліджень об'єктів та явищ лісового біоценозу, антропогенного впливу на ліс.

Протягом року

Біляєва Т.Г.

2. Екологічний моніторинг лісових насаджень.

Протягом року

Біляєва Т.Г.

3.  Проведення науково-практичних конференцій юних лісівників.

Квітень 2021 р.

Біляєва Т.Г.

Пасько В.А.

ІV.

Просвітницька діяльність

  1. Випуск фотостендів,
  2. інформаційних бюлетенів,
  3. присвячених охороні лісу.

Протягом року

Біляєва Т.Г.

2. Виступи в засобах масової інформації.

Протягом року

Біляєва Т.Г.,

Староста гуртка

3. Бесіди з учнівськими та батьківськими колективами на теми раціонального використання та охорони лісу.

Протягом року

Біляєва Т.Г.

4. Випуск і поширення листівок екологічного змісту.

Протягом року

Біляєва Т.Г.

5.Організація екскурсій екологічними стежками для молодших школярів.

Осінні, весняні канікули

Біляєва Т.Г.

V.

Навчально-виховна та культурно-масова робота

  1. Організація зустрічей працівників лісництва з учнями з метою профорієнтації.

Протягом року

Біляєва Т.Г.

Пасько В.А.

  1. Робота лекторію.

Протягом року

Біляєва Т.Г.

  1. Участь у виступах екологічних агітбригад.

Лютий-березень 2021 р.

Біляєва Т.Г.,

Жовновата Л.В.

  1. Участь у проведенні тижня екології.

Квітень 2021 р.

Біляєва Т.Г.

 

 

Список членів шкільного лісництва «Лісоwood» 

Великобудищанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

  1. Ахмедов Дмитро – 11 клас
  2. Башловка Дарина – 11 клас  – староста
  3. Волинець Владислав – 11 клас
  4. Котляревська Анастасія  – 11 клас
  5. Селецька Марина – 11 клас
  6. Безуглий Максим – 10 клас
  7. Гетьман Ірина – 10 клас
  8. Розсоха Анна – 10 клас
  9. Єгорова Анастасія – 10 клас
  10. Милка Дмитро – 10 клас
  11. Неділько Валерія  –  10 клас
  12. Рихліцький Максим – 10 клас
  13. Сосєдова Вікторія – 10 клас
  14. Сосєдов Максим – 10 клас
  15. Яроха Володимир – 10 клас
  16. Бондаренко Олександр – 9 клас
  17. Тютюнник Станіслав – 9 клас
  18. Діхтяр Арсен – 9 клас
  19. Глініна Аня – 9 клас
  20. Медник Антоніна – 9 клас
  21. Турченко Анна – 9 клас
  22. Курочка Антон – 9 клас
  23. Курочка Назар – 8 клас
  24. Штонда Микола – 8 клас
  25. Нежальський Руслан – 8 клас
  26. Киричук Поліна – 8 клас
  27. Первая Поліна – 8 клас
  28. Вовченко Ольга – 8 клас
  29. Дубовик Ірина – 8 клас
  30. Коваленко Анастасія – 8 клас

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено