A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Великобудищанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Диканської селищної ради Полтавської області

Результативність дистанційного навчання у 2021-2022 н.р.

Дата: 19.10.2021 13:44
Кількість переглядів: 85

ВЕЛИКОБУДИЩАНСЬКА

ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ

ДИКАНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

НАКАЗ

                                                        

15 червня 2020 року                                                                                                № 73

 

Про результативність  дистанційного

навчання в ІІ семестрі 2019-2020 н.р.

 

На виконання наказу по школі №32 від 12 березня 2020 року, з метою забезпечення ефективного закінчення 2019-2020 н.р. заступником директора з навчально-виховної роботи Городницькою Я.М. здійснено контроль за організацією навчального процесу в умовах карантину та аналіз результативності дистанційного навчання учнів 1-4 і 5-11 класів. Контроль здійснювався протягом  12.03.2020 – 29.05.2020 року шляхом моніторингу доступності учнів 1-11 класів до Інтернет ресурсів, аналізу обраних вчителями-предметниками дистанційних форм навчання, онлайн-сайтів, сервісів, освітніх платформ тощо, дотримання єдиних норм щодо завантаженості учнів самостійною домашньою роботою, оцінювання учнів, дотримання режиму навантаження, обліку індивідуальної роботи.

Результати контролю свідчать про те, що більшість вчителів-предметників на задовільному рівні організували дистанційне навчання учнів в умовах карантину, використавши при цьому новітні інформаційні технології. Серед найоптимальніших варіантів використання Інтернет ресурсів під час дистанційної освіти у 1-2 класах (вчителі Левченко В.С., Савенко Н.І.) переважає Viber, перегляд відео уроків на сайті НаУрок і телефонний зв’язок з батьками, через які здійснювалися індивідуальні консультації вчителів щодо навчання дітей вдома. 

Вчителі 3-4 класів Кравченко В.М., Ставкова В.П. під час дистанційного навчання застосовували Viber, ClassTime, YouTube. Крім відміченого, вчителі початкових класів підтримували тісний взаємозв’язок з батьками учнів. Оцінювання учнів здійснювалося вчителями індивідуально. Перевантаження учнів 1-4 класів домашніми завданнями не виявлено. Проблеми зворотного зв’язку з деякими учнями мали місце через відсутність вдома якісного Інтернету та засобів дистанційного навчання (смартфонів, комп’ютерів, ноутбуків тощо).

Вчителі української мови Яхно Л.Л. (7-11 класи) і Кравченко М.П. (5-6 класи) протягом карантину працювали з учнями згідно тижневого навантаження і календарного планування здебільшого через Viber та e-mail.  Окремі учні 10-11 класів співпрацювали з учителем української мови та літератури Яхно Л.Л. через освітню платформу Classroom та Instagram.

Вчителі математики: Парфенцева Г.Д. (6-8, 10 класи), математики і фізики Парфенцев О.В. (7-11 класи) у щоденній дистанційній роботі ефективно застосовували такі ресурси, як Viber, YouTube, НаУрок, освітні платформи Classroom, Gios, учитель Городницька Я.М. (5, 9 класи) – Viber, Classroom, Instagram, YouTube.

Уроки хімії та біології (учитель Біляєва Т.Г.) учні вивчали дистанційно через інформаційні сервери та освітні платформи Viber, Classroom, Instagram, YouTube, НаУрок, Всеукраїнська школа онлайн.

В ході контролю виявлено, що під час вивчення англійської (учитель Будянська Н.І.) та німецької мов (учитель Нелюба Л.М.), зарубіжної літератури (Шерстюк Т.М.), історії, географії (Калашнік О.І., Калашнік С.В., Харченко Н.А.) здійснювалося через Viber, Classroom, через YouTube учні мають можливість дивитися трансляції тематичних відео уроків. Крім згаданих серверів вчителі інформатики (Яковець Л.В.), технологій, образотворчого мистецтва, захисту Вітчизни, фізичної культури (Косяк С.Д.) активно практикували відео презентації окремих тем в YouTube, НаУрок, проектну діяльність учнів.

Під час моніторингу результативності дистанційної освіти виявлено, що вчителі здійснювали оцінювання учнів згідно вимог, повідомляючи оцінки на власний адрес учня  у Viber або Instagram, в телефонному режимі, вели окремий журнал (зошит) обліку індивідуальної роботи.

Серед проблем організації дистанційного навчання учнів школи в період карантину слід відмітити: недостатній зворотній зв'язок вчителя з учнями через відсутність в учнів доступу до якісного Інтернету; неготовність батьків забезпечити своїх дітей засобами для дистанційного навчання; відсутність контролю з боку батьків або старших членів родини за якістю навчання дітей вдома; відсутність мотивації дистанційного навчання; недостатня об’єктивність оцінювання навчальних досягнень учнів; відсутність можливостей забезпечення онлайн навчання за державними освітніми платформами і програмами; неможливість контролювати дотримання єдиних санітарно-гігієнічних норм навчального процесу в умовах карантину.

Крім відміченого вище, виявлено перевантаження учнів самостійними домашніми завданнями з окремих предметів (української мови, алгебри і геометрії, інформатики, фізики, трудового навчання).  Зафіксовано порушення розпорядку дня учнів та режиму роботи вчителя. Аналіз дистанційної роботи свідчить про те, що чимало проблем виникало під час пояснення вчителями нового матеріалу та оцінювання виконаних учнями завдань через Viber і Classroom. Недостатньо організовано дистанційне вивчення англійської мови (6-10 класи) і фізичної культури (6-11 класи). У зв’язку з відсутністю якісного доступу до Інтернету неможливо організувати онлайн навчання учнів. Уроки Всеукраїнської школи онлайн, рекомендовані МОН України здебільшого не відповідали календарному плануванню.

Зворотній Інтернет зв'язок учителів та учнів налагоджено недостатньо. Так, він був відсутній з 4 учнями 9 класу, 3 учнями 11 класу, 2 учнями 8 класу, 2 учнями 7 класу, 1 учнем 6 класу, 1 учнем 5 класу, 5 учнями 4 класу, 2 учнями 3 класу. Причиною незадовільного зворотного зв’язку з учнями є відсутність доступу до якісного Інтернету та неготовність батьків забезпечити дітей електронними засобами навчання і усвідомити необхідність опанування новими освітніми інформаційними технологіями згідно вимог сучасності.

  Враховуючи відмічене вище,

 

НАКАЗУЮ:

  1. Стан організації дистанційного навчання в школі в умовах загальнонаціонального карантину протягом 13 березня – 29 травня 2020 р. вважати задовільним.
  2. Відмітити ефективність обраних форм і методів дистанційного навчання учнів 5-11 класів з української мови і літератури, математики, фізики, біології, географії, історії, трудового навчання, креслення, образотворчого мистецтва.
  3. Заступникові директора з навчально-виховної роботи Городницькій Я.М. провести інформаційну методичну нараду (в онлайн режимі) щодо усунення відмічених недоліків в організації дистанційного навчання.  До 01.09.2020 р.  
  4. З метою досягнення результативності дистанційного навчання протягом 2020-2021 н.р. організувати та провести для вчителів школи майстер-клас з оволодіння сучасними Інтернет-сервісами, освітніми сайтами та платформами онлайн навчання.                                          До 15.09.2020 р.       

    

  1. Вчителям-предметникам ознайомитися з формами і методами дистанційного навчання учнів та обрати освітню платформу для подальшого результативного здійснення дистанційного навчання в умовах карантину та надзвичайних ситуацій.                                      До 01.09.2020 р.
  2. Вчителям-пердметникам та класним керівникам 1-4 і 5-11 класів протягом сприяти налагодженню зворотного зв’язку з учнями, батьками, колегами в разі проведення дистанційного навчання.                  Протягом 2020-2021 н.р.
  3. Сприяти оволодінню вчителями та учнями сучасними освітніми платформами для дистанційного навчання, забезпеченню їх ІКТ (ПК) та доступом до якісного інтернету.      Адміністрація школи        Протягом 2020-2021 н.р.       

 

 

         Директор школи                      Калашнік О.І.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено