A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Великобудищанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Диканської селищної ради Полтавської області

Підсумки методичної роботи у 2021-2022 н.р.

Дата: 19.09.2022 14:14
Кількість переглядів: 96

Підсумки методичної роботи школи у 2021-2022 н.р.

На виконання навчального та річного плану роботи школи, наказу по школі № 151 від 06 вересня 2021р., організація методичної роботи школи у 2021-2022 навчальному році була спрямована на подальшу реалізацію педагогічної та методичної проблеми школи, що полягає у формуванні компетентнісних якостей особистості учня – національно свідомого громадянина і патріота України шляхом впровадження інноваційних технологій навчання і виховання. З цією метою у школі працювали методичні об'єднання учителів філологічного циклу (голова Яхно Л.Л.), природничо-математичного циклу (Біляєва Т.Г.), учителів початкових класів (Ставкова В.П.), класних керівників 5-11 класів (Парфенцева Г.Д.), творчої мікрогрупи учителів історії, географії та біології за профілем «Краєзнавство» (керівник Калашнік С.В.) та психолого-педагогічного семінару учителів естетичного циклу, трудового навчання та фізичної культури (керівник Косяк С.Д.).

Протягом навчального року проведено по 4 засідання шкільних методичних об'єднань учителів, під час яких обговорено питання методики навчання та виховання, внесення корекцій до навчальних програм, методичні рекомендації щодо ведення шкільної документації, організацію роботи з обдарованими дітьми, питання самоосвіти вчителів на освітніх онлайн платформах, організацію та вдосконалення дистанційного навчання учнів в умовах воєнного стану, здійснено самооцінювання освітньої діяльності вчителів школи.

Протягом І семестру 2021-2022 навчального року організовано і проведено шкільні етапи: предметних олімпіад, Всеукраїнського мовно-літературного конкурсу імені Т.Г.Шевченка, Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру». ІІ етап Всеукраїнських предметних олімпіад відмінено у зв’язку з епідеміологічною ситуацією в Україні через поширення коронавірусної інфекції. ІІ етап мовно-літературного конкурсу імені Т.Г.Шевченка проведено на базі школи дистанційно, ІІ етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика проведено на базі Диканської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Серед учнів школи призерів районних етапів Всеукраїнського мовно-літературного конкурсу імені Т.Г.Шевченка та Міжнародного конкурсу знавців  української мови імені Петра Яцика немає.                                             

Протягом навчального року в школі організовано тиждень Пам’яті,  правознавства (Жовновата Л.В.), тиждень олімпіад (Городницька Я.М.), тиждень української мови (Яхно Л.Л.), місячник правоосвітніх знань, проведено п’ять засідань педагогічних нарад. Згідно річного плану роботи школи  проведено щотижневі наради при директорі та методичні наради заступника з питань організації навчально-виховного процесу.

 Протягом навчального року організовано навчання вчителів школи, які будуть забезпечувати реалізацію Нового Державного стандарту в 5 класі у 2022-2023 н.р.: «Нова українська школа: перехід на наступний рівень». 13 вчителів 5-9 класів і 4 вчителі 1-4 класів успішно пройшли навчання-тренінг обсягом 30 годин за програмою Нової української школи і отримали сертифікати ПОІППО. Біляєва Т.Г. і Городницька Я.М. пройшли навчання педагогів-тренерів при  ПОІППО та провели відповідні тренінги для вчителів Диканської селищної ради. Протягом ІІ семестру вчителі школи брали участь в онлайн семінарах, конференціях та вебінарах з питань організованого закінчення 2021-2022 навчального року, оформлення шкільної документації, здійснення формувального оцінювання учнів 5 класу за програмою Нової української школи.

 В зв’язку з введенням воєнного стану з 25 лютого по 27 травня 2022 року в школі організовано дистанційне навчання учнів 1-4 і 5-11 класів на освітніх платформах Googleclassroom, Viber, YouTobe з використанням інтернет ресурсів НаУрок, Всеосвіта, Всеукраїнська школа онлайн.

Заступником директора з навчально-виховної роботи протягом навчального року поновлено методичний куточок, підготовлено і відправлено до  ІСУО звіти згідно вимог Міністерства освіти і науки України: ЗНЗ-І, РВК-83, ЗЗСО, здійснено замовлення електронних макетів піручників, уточнено списки учителів,  інформацію про курсову перепідготовку та план атестації учителів. Згідно річного плану та заяв учителів у 2021-2022 н.р. атестувалися: Калашнік С.В. (вчитель історії, правознавства, мистецтва, географії), Городницька Я.М. (вчитель математики), Нелюба Л.М. (вчитель німецької мови і зарубіжної літератури), Парфенцев О.В. (вчитель фізики, астрономії, математики). За підсумками атестації вчителів підтверджено вищу кваліфікаційну категорію та звання «вчитель-методист» Калашнік С.В. та Городницькій Я.М., підтверджено педагогічне звання «старший учитель» і встановлено вищу кваліфікаційну категорію вчителю фізики та математики Парфенцеву О.В., а також підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст І кваліфікаційної категорії» вчителю німецької мови Нелюбі Л.М.

Заступником директора з НВР розроблено план проведення творчих звітів учителів, які атестувалися, організовано взаємовідвідування уроків вчителями, навчально-пізнавальні позакласні заходи для учнів 6-11 класів.

На засіданнях педагогічних рад школи розглянуті та обговорені питання розвитку життєвих компетентностей на уроках математики у 6 і 10 класах, проаналізовано досвід роботи учителів математики Парфенцева О.В. і Городницьккої Я.М.; інтерактивні методи уроків історії України у 5-9 класах та проаналізовано елементи досвіду роботи вчителів історії Калашнік С.В. та німецької мови Нелюби Л.М.; обговорено умови успішної адаптації учнів 1 і 5 класів до навчання в початковій і основній школі; продемонстровано портфоліо учителів Парфенцева О.В., Калашнік С.В., Нелюби Л.М., Городницької Я.М.

 На засіданнях педагогічних рад учителі школи ознайомилися із методичними рекомендаціями щодо оцінювання учнів 1-4 класів за програмою Нової української школи,  проблемами дотримання академічної доброчесності вчителями і здобувачами освіти під час здійснення контролю навчальних досягнень; провели аналіз та самооцінювання навчально-виховної діяльності ЗНЗ згідно внутрішньої системи оцінювання якості освіти; брали активну участь обговоренні питань, пов’язаних з внутрішньою системою оцінювання якості освіти; проблемами дистанційного навчання; формування ключових компетентностей учнів на уроках; проблемних педагогічних ситуацій, що виникають в освітньому процесі.

Практичний психолог і соціальний педагог Яківець Р.А., педагог-організатор Жовновата Л.В. підготували тематичні медіа презентації для вчителів та старшокласників, методичні рекомендації та буклети для батьків учнів 1 та 5 класів з проблем адаптації дітей до навчання, дотримання правил безпеки життєдіяльності в умовах карантину та воєнного стану, розв’язання конфліктних ситуацій, організації дистанційного навчання.

Протягом 2021-2022 навчального року курсову професійну перепідготовку на базі ПОІППО пройшла учитель німецької мови та зарубіжної літератури Нелюба Л.М., учитель зарубіжної літератури Троцька Е.О., учитель 1 класу Лещенко Т.М., учитель 4 класу Кравченко В.М., учитель захисту України Косяк С.Д., учитель хімії, біології та екології Біляєва Т.Г., учитель інформатики Яківець Р.А., учитель математики Парфенцев О.В.

Згідно плану  атестації вчителів протягом 2021-2022 навчального року проведено відкриті уроки, підготовлено портфоліо та презентації досвіду роботи, вивчено досвід організації дистанційного навчання учнів в умовах воєнного стану. Учителі математики пройшли онлайн семінар та онлайн-тест з питань формування математичних компетентностей здобувачів освіти. В рамках місячника цифрової медіа грамотності проведено анкетування вчителів, організовано перегляд відео фільмів, 3 вчителі пройшли тест із цифрової грамотності «Цифрограм».

Науковий керівник Біляєва Т.Г. разом з ученицею 11 класу Єгоровою Анастасією – учасницею шкільного наукового товариства підготували наукову роботу «Моніторинг насаджень дуба шкільного лісництва «Лісоwood»  (секція «екологічне краєзнавство»). За результатами ІІ (районного) і ІІІ (обласного) етапів конкурсу-захисту учнівських наукових робіт учениця завоювала І місце і стала учасницею Всеукраїнського конкурсу-захисту за програмою МАН.

Протягом 2021-2022 навчального року вчителі школи підвищували фаховий та інтелектуальний рівень шляхом участі в онлайн коннференціях, семінарах, вебінарах, опрацьовували матеріали шкільної e-mail, методичної і педагогічної літератури через фахові сайти Інтернет мережі, готували освітні онлайн платформи для організації дистанційного навчання.

Враховуючи відмічене, слід зауважити, що деякі вчителі недостатньо та ефективно застосовують під час дистанційного навчання освітні платформи «Всеукраїнська школа онлайн», Googleclassroom та інші. Недостатня робота проведена по організації та налагодженню зворотного зв’язку з учнями під час дистанційного навчання; об’єктивного оцінювання учнів, які тимчасово перебували за межами України в період дистанційного навчання з 14.03.2022 року по 27.05.2022 року; залученню учнів до участі в роботі учнівського наукового товариства.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено