A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Великобудищанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Диканської селищної ради Полтавської області

Поради батькам першокласників

Фото без опису

Нова українська школа (НУШ) — це назва реформи загальної середньої освіти, яку зараз реалізовує Міністерство освіти і науки спільно з сотнями вчителів і управлінців з освіти по всій Україні.

     Головна ідея Нової української школи — компетентнісне навчання. Це означає, що учні не просто набуватимуть знань, а вчитимуться використовувати їх на практиці й опановуватимуть навички.

    Робота в команді. Школярі разом розв’язуватимуть, робитимуть проекти і спільно шукатимуть рішення проблем.

Дослідження і вміння вчитися. Дитина самостійно шукатиме відповіді на запитання, осмислюватиме вивчене, а вчитель допомагатиме їй у цьому.

Емоційний інтелект і вміння спілкуватися.

 Дітям пропонуватимуть висловлювати свої почуття і думки, слухати один одного, не робити іншим людям того, що їм неприємно тощо. Цьому навчатимуть під час ранкового кола — щоденної зустрічі, коли діти обговорюватимуть свій емоційний стан, власні думки, актуальні питання класного і шкільного життя.

    Інтегроване навчання. Діти мають розуміти взаємозв’язки й мали цілісну картинку світу. Наприклад, рослини вивчатимуть не лише з точки зору ботаніки, а й додаватимуть до цієї теми знання з географії, екології, математики, хімії, мови й літератури.

Оцінювання в НУШ — спонукальне. Тобто вчитель за допомогою оцінки: фіксує, на якому рівні перебуває дитина, і показує ціль, до якої вона має прямувати.

 

Батькам бажано бути в тісній взаємодії з учителем, підтримувати  його авторитет. Не слід обговорювати вчителя, якісь помічені вами хиби при дитині. Якщо якісь речі вас насторожують, не влаштовують - підійдіть до вчителя і наодинці поспілкуйтеся з ним, шукаючи шляхи порозуміння, а не конфлікту. Адже спільно з ним доведеться шукати шляхи ефективної допомоги і підтримки вашої дитини.

 

     Найскладнішим для першачків є перший місяць навчання. Не залякуйте дитину: "Все, дитинство закінчилося". Поясніть ,що в школі він знайде нових друзів, побуває на екскурсіях, дізнається багато цікавого. Розкажіть, як колись ви пішли до 1 класу, які труднощі були у вас, що в школі ви  багато чому навчились і це допомогло отримати гарну професію. Можна запросити додому однокласника чи однокласницю.

 

    Навчіть свого маленького учня дотримуватись режиму дня. Час підйому розрахуйте так, щоб він встиг спокійно зібратися. За виконання домашньої роботи дитині слід братися не відразу після уроків, а лише після відпочинку.. Заставляючи його втомленого сідати за уроки,Ви відіб’єте бажання вчитися. Привчайте готувати свого школярика все до школи звечора. Перед сном рекомендуються спокійні ігри. Хай візьме в ліжко свою улюблену іграшку. Дуже важливим є розуміння батьками того, що в такий непростий період улюблена іграшка допомагає дитині пережити нові події, осмислити враження, впоратися з емоціями.

 

Підготуйте кімнату для школяра, але це не означає, що її треба перетворити на міні - офіс. Просто в ній головною буде робоча зона, а не ігрова. Стіл треба поставити в світлому місці так, щоб світло падало спереду або зліва. А якщо ваша дитина лівша - справа. Якщо є можливість – зробіть поверхню столу похилою – це попередить короткозорість. Підберіть стілець з м’якою спинкою, а по висоті такий, щоб ніжки маленького учня, зігнуті в колінах, стояли на підлозі. Відстань між корпусом і столом  не повинна бути більше ширини долоні. Висоту стільця відрегулюйте так, щоб підборіддя було на рівні кисті, коли малюк поставить лікоть на стіл. Це дозволить дитині сидіти в  зручному положенні і попередить розвиток сколіозу. Велике значення для попередження сколіозу має і те, на якому ліжку спить ваша дитина. В ідеалі матрац на ліжку повинен бути в міру жорстким , але й приймати форму хребта. Щоб не допустити викривлення хребта, не забувайте раз в 2 місяці оглядати свою дитину. Попросіть її притулитися до рівної вертикальної поверхні. Нормальна постава – коли дитина 5 точками торкається цієї поверхні: потилицею, лопатками, сід-

ницями, литками і п’ятками.

 

      Найважче дитині оволодівати письмом. Якщо до зошитів для першокласника включені завдання на штриховку – поставтесь з усією серйозністю до них. Це найкращий тренінг для руки, що готується до письма. Важлива не кількість літер чи рядків, а різноманітні вправи для кисті та пальчиків дитини. Це може бути і точковий масаж, і збирання камінців та каштанів, і побутова праця, пов’язана з дрібними рухами, - різати ножицями, місити тісто, ліпити вареники тощо. Не слід зловживати самим процесом писання, примушувати писати на чернетці й переписувати по кілька разів.                           Головне-не бачити трагедії і не звинувачувати дитину за погане письмо. Найбільше допоможе терплячість батьків, готовність разом пройти нелегкий шлях початку нового шкільного життя.

 

      Будьте готові до того , що ваша дитина скаже, що не хоче ходити до школи, що в щоденнику вражень  будуть негативні емоції, зауваження від вчителя до поведінки. Це нормально: їй потрібний час, щоб призвичаїтись до шкільної дисципліни та навантажень. Налаштуйтеся на позитивний лад, адже діти тонко відчувають настрій дорослих. Важливо показати дитині, що батьки її люблять не за успіхи в школі. Націлюйте на подолання перешкод. Не порівнюйте її з однокласниками, не дорікайте, не залякуйте і не критикуйте, особливо в присутності інших.

 

     Придумайте для неї стимул ходити до школи. Наприклад: пообіцяйте на вихідні сходити на прогулянку, поїхати в гості до бабусі за те, що старанно виконував завдання вчителя. Але не намагайтесь купити бажання вчитися за новий плеєр, телефон чи інше. Дитина повинна усвідомити, що вчиться для свого блага .

 

   Діти –  активні і горді, а тому конфлікти будуть. Головне не запевняйте, що ваша дитина - найкраща, а всі інші - хулігани. Якщо з’явиться проблема, подзвоніть до батьків ображаючого, поговоріть з вчителькою. І знаходьте порозуміння, а не конфлікт.

 

Практичний психолог Р. А. Яківець.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено